Městský plavecký stadion Lužánky

neděle
4.6.
dnes zavřeno
533 033 800
(Po-Pá 8:00-15:30)
info@starezsport.cz
Sportoviště
Úvod Úvod

Městský plavecký stadion Lužánky

Od roku 2010, kdy jsme získali plavecký stadion za Lužánkami do své správy, se snažíme každou sezónu přinést veřejnosti něco nového, zlepšeného, opraveného... Přijďte zhodnotit, jak se nám to daří - od střechy a oken až po skokanská prkna - je na co se dívat. A náš Dětský vodní svět navštivte rozhodně i se svými ratolestmi - budete spokojeni!

Pro návštěvníky bazénu je k dispozici parní kabina.

Nabízíme tradičně služby plavcům, školám a sportovním oddílům. 

Vyzkoušejte i časově neomezené wellness na rozloze 816 m2. V ceně máte časově neomezený vstup do 50m bazénu, relaxačního bazénu a parní kabiny.

Bazén pro plavce 50 m 27°C27°C

Jediný brněnský padesátimetrový bazén s osmi drahami pro plavce jistě znáte. Svou hloubkou 1,8 - 5 m a teplotou vody 27°C je určen pro veřejnost i vrcholové sportovce. Skokanská věž a prkna ke sportovnímu prostředí neodmyslitelně patří.
Další informace zde.

Relaxační bazén 33°C33°C

Nejen rodiče s dětmi potěší pobyt v bazénu teplém až 33 °C s hloubkou jen 0,8 m. K relaxačnímu bazénu náleží také zázemí „Dětského vodního světa“ s vlastními sprchami, umyvadly i sociálním zařízením. Vaši nejmenší mohou doplnit pobyt ve vodě i zábavou v herničce a odpočinkem v některé z dětských postýlek.
Další informace zde.

Parní solná sauna

Návštěvníci bazénu si mohou plavání zpříjemnit návštěvou solné parní sauny (teplota 45 °C, vlhkost 100%). Parní kabina má kapacitu 10 osob. Dále je možné využít relaxační bazén s masážními tryskami a teplotou 33 °C.

Další místnosti wellness jsou již součástí zóny, do níž je vstup se zvláštním příplatkem. Placená zóna wellness nabízí 816 m2 prostoru pro kompletní regeneraci těla a odpočinku.

Wellness

Návštěvníci bazénu si mohou plavání zpříjemnit návštěvou solné parní sauny (teplota 45 °C, vlhkost 100%). Parní kabina má kapacitu 10 osob. Dále je možné využít relaxační bazén s masážními tryskami a teplotou 33 °C.

Další místnosti wellness jsou již součástí zóny, do níž je vstup se zvláštním příplatkem. Placená zóna wellness nabízí téměř 816 m2 prostoru pro kompletní regeneraci těla a odpočinku.

Další informace zde.

Masáže

Ve wellness si můžete užít ten pravý odpočinek, nabízíme masáže se zkušeným masérem. Vybrat si můžete z několika typů - klasickou masáž, reflexní masáž, sportovní masáž nebo masáž s lávovými kameny či baňkami. 

Masáže probíhají ve wellness v pondělí v čase od 17:00 do 20:00 a v úterý v čase od 14:00 do 17:00. Na masáže je třeba se zarezervovat na tel. čísle 533 033 886 nebo na e-mailu: wellness-luzanky@starezsport.cz.

Další informací zde

Občerstvení

V důsledku výstavby 25m bazénu si budete moci dát občerstvení pouze z automatu ve vestibulu. Můžete si s ním posedět v příjemném prostředí aquabaru, sledovat zde dění v bazéně a malé děti si zde mohou mezitím pohrát v dětském koutku. Je zde i bezplatné připojení k Wi-Fi. 

V otevírací době wellnessu je možné drobné občerstvení zakoupit i na recepci.

Šatny a zázemí

V nedávno zrekonstruovaných šatnách na vás čeká 250 prostorných uzamykatelných skříněk na čip, převlékací kabinky a panely se zrcadly a ručními fény pro dosušení. 

Prodejny v obchodní pasáži

Mgr. Miloš Zezula - TRYGON BRNO
Největší prodejna s technikou pro rekreaci i profi, speleopotápění, šnorchlování, freediving. Centrum potápění - škola a kurzy.
www.trygonbrno.cz, telefon: 541 243 872, e-mail: info@trygonbrno.cz

SA2XL-SPORT, s.r.o.
Prodej plaveckých potřeb, potápěčského vybavení, sportovních oděvů a obuvi.
http://www.lagunasport.cz/, telefon: 724 786 345, e-mail: lagunasport@seznam.cz

Historie stavby

V šedesátých letech 20. století se město potýkalo s nedostatkem vodních ploch, které by se mohly využívat pro výcvik neplavců, sportovní tréninky či rekreační koupání. Začalo se tedy s tvorbou projektu, jehož autorem byl Ing. Arch Otakar Oplatek. Hlavním záměrem bylo vybudovat ústřední sportoviště, které by se skládalo z celoroční kryté plovárny s tělocvičnou, letní plovárny se třemi bazény a brouzdalištěm s tribunou až pro 1200 návštěvníků i s rozsáhlou zatravněnou rekreační plochou. Z rozsáhlého projektu se od roku 1967 podařila zrealizovat pouze první etapa – výstavba kryté plovárny, která přivítala prvního návštěvníka dne 9. 12. 1978. Stavba má unikátní střechu od projektanta Ferdinanda Lederera a pojme až 1200 diváků.

V roce 2016 město Brno odkoupilo zbylá 2% a je vlastníkem celého stadionu včetně vedlejšího objektu posilovny. Prodej kryté plavecké padesátky s příslušenstvím nabídl městu Brnu insolvenční správce společnosti, která bazén vlastnila a ocitla se v konkursu. Nyní spravuje brněnský plavecký stadion společnost STAREZ - SPORT, a. s.

Chci ušetřit

Naše čipové hodinky můžete použít na osmi našich sportovištích
a navíc získáte 20% slevu na každém vstupu!

Sleva platí při nabití čipových hodinek minimální částkou 1 000 Kč.

Chci ušetřit