Městský plavecký stadion Lužánky

neděle
4.6.
dnes zavřeno
533 033 800
(Po-Pá 8:00-15:30)
info@starezsport.cz
Sportoviště

Jak postupovat

Návštěvník vstupuje přes pokladnu ve vestibulu, kde zaplatí vstupné do wellness. V případě, že je na pokladně zakoupen pouze vstup na bazén a je ve wellness volno, lze vstupné do wellness dokoupit i na recepci wellness. Na pokladně získá návštěvník vratné čipové hodinky, které mu umožní vstup do areálu a které slouží také k otevírání a zavírání šatních skříněk. 

Vstup do wellness je neomezený, parní aroma kabina v bazénové hale je již zahrnuta v ceně vstupu na bazén. 

Návštěvník prochází společnými šatnami, oddělenými sprchami a teprve poté vchází do bazénové haly, odkud je vstup do placené zóny wellness. 

Do placené zóny wellness se vstupuje přes recepci, kde jsou k dispozici pro každého návštěvníka zdarma prostěradlo; další prostěradla, ručníky a kosmetika do wellness jsou k zakoupení. Zde je možné také zakoupit občerstvení, které si můžete vzít s sebou. Vše se platí čipovými hodinkami. Úhrada se provádí u hlavní pokladny při odchodu z areálu.

Průchodem přes turnikety vstupujete do velkého luxusního wellness o rozloze 816 m2 terasy, kde si užijete pravý relax. Můžete si vybrat z několika saun.

Pobyt v sauně v plavkách je zakázán.

Pravidla saunování

 • Saunování se vyvarujte, pokud jste absolvovali nadměrnou tělesnou nebo duševní námahupo vydatném jídle nebo na lačno. Saunování je pro vás výbornou prevencí proti nachlazení a virózám, nikoliv léčebným prostředkem. Proto saunu nenavštěvujte v době prodělávání virózy a zánětlivých onemocnění a vynechejte v době menstruace a těhotenství.
 • Před samotným saunováním doporučujeme sundat veškeré šperky, které by v průběhu saunování na těle začaly nepříjemně pálit.
 • Důkladně se osprchujte a zejména osušte.
 • Čas strávený v prohřívárně sauny je velmi individuální a odvíjí se od vašeho samotného pocitu. Ideální doba vašeho pobytu by měla být 15–20 minut. Pokud vám ale začne být nepříjemně, pocítíte pálení boltce uší, špičky nosu, lícních kostí, konečků prstů, špatně se vám dýchá, saunu opusťte.
 • Celé tělo včetně nohou podkládejte prostěradlem či osuškou.
 • V prohřívárně sauny nejlépe ležte, popřípadě seďte, s nohama na stejné lavici, na které sedíte, abyste měli celé tělo zhruba ve stejné teplotě, jinak by tato chyba mohla vést k bolestem hlavy.
 • Během procesu můžete provádět automasáž různými masážními prostředky (kartáči, houbami).
 • Dýchejte ústy i nosem.
 • Před vstupem do ochlazovacího bazénku se řádně osprchujte, abyste smyli nečistoty.
 • Do bazénku vstupujte s rozvahou, pomalu, není vhodné do něj přímo skočit.
 • Během chlazení byste měli zažít několik pocitů. Nejprve vám bude chladno. Při této fázi dochází ve vašem těle k vyplavování usazenin do krevního řečiště. V druhé fázi vám přestane být chladno a začnete se ve vodě cítit příjemně. Ve vodě se příliš nepohybujte. Až vám začne být opět chladno, bazének opusťte.
 • Usaďte se v relaxační místnosti do příjemné relaxační pozice (vleže) a nejméně 20 minut odpočívejte.
 • Neustále doplňujte tekutiny.
 • Celý proces opakujtenejvíce však celkem třikrát.

Pitný režim

Na recepci wellness si můžete vybrat různé nápoje, které se hradí pomocí kreditu na čipových hodinkách i při jednorázovém vstupu.

Videorádce saunování

Prohlédněte si našeho videorádce o základech saunování.

Chci ušetřit

Naše čipové hodinky můžete použít na osmi našich sportovištích
a navíc získáte 20% slevu na každém vstupu!

Sleva platí při nabití čipových hodinek minimální částkou 1 000 Kč.

Chci ušetřit